Природознавство (1 клас)
Тема. Яке значення має
вода?
Мета. Продовжувати формувати уявлення дітей про воду, її
властивості та стани; формувати вміння встановлювати взаємозв’язки між
неживою та живою природою;
розвивати
увагу, спостережливість, зв’язне мовлення учнів;
виховувати
бережливе ставлення до природи, сприяти
згуртованості учнів, вихованню емоцій задоволення від розумової праці.
Тип уроку: вивчення
та первинне закріплення знань
Методи та методичні прийоми: словесні (розповідь),
наочні (картки), практичні (вправи).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: індивідуально-відокремлена, фронтальна, колективна.
Хід уроку
I. Організаційний
етап
Нумо,
дітки, підведіться!
Всі
приємно посміхніться.
Пролунав
уже дзвінок,
Починаємо
урок!
Сьогодні
до нас на урок завітали гості. Привітайте їх у нашому класі.
А
тепер часу не гаймо
І
урок наш починаймо.
II.
Контроль
знань учнів.
2.1. Які властивості має вода? (усні відповіді дітей)
( На дошці картинки
властивостей води)
2.2.
У яких станах буває вода? (робота в парах)
Діти у яких
станах перебуває вода у природі?
Стан води
рідкий твердий газоподібний
Учні об’єднані по двоє. Кожна група одержує набір карток – ілюстрацій води
в різних станах.
Завдання:
1 – відібрати
ілюстрації, на яких вода в рідкому стані;
2 – в твердому
стані;
3 – газоподібному.
III.
Підготовка
учнів до засвоєння нових знань (мотивація).
-
Сьогодні
ми продовжимо вивчати воду. Ой а що це за звук?
-
Та
до нас завітала в гості чарівна капелька. Вона пропонує подорож по нашій
планеті щоб з’ясувати де в природі зустрічається вода та яке вона має значення.
Ой капелько мабуть нам не потрібні ці знання. Так, діти?
-
А
навіщо вивчати цю тему?
-
Тож
вирушаймо. (виконуємо рухи)
IV.
Вивчення нового матеріалу.
·
Гра
«Ніч і день»
«Ніч» - діти
заплющують очі і лягають на парту, слухають звуки води.
«День» – діти
піднімають голівки, розплющують очі і називають, звуки якої води вони почули.
(Річка, водоспад, море, болото, дощ, рипіння снігу)
- Погляньте на екран, вода в природі дійсно зустрічається в
річках (слайд 1,2), озерах (слайд 3,4), в морі (слайд 5,6), океані (слайд 7,8,9),
у струмочку(слайд 10), водоспади (слайд 11,12), на болоті (слайд
13,14,15), випадає дощем (слайд 16,17).
-
Якщо
так багато води в природі то яке вона має значення?
-
Чи
можемо ми прожити без неї?
-
А
тварини і рослини?
·
Робота
з підручником. (с. 44-45)
- Діти, послухайте, яку історію розповів мені Карасик
Золотенко. Якось посперечилася дощові крапельки, у кого з них найважливіша
робота. Давайте їх розсудимо. (Учні виконують роль крапельок і пояснюють, яку
користь вони приносять)
- То яка крапелька найважливіша?
V. Первинна перевірка засвоєння
знань.
·
Робота
в зошиті. (с. 15)
Учні
розглядають малюнки і пояснюють що переплутав художник.
·
Бесіда.
- У моїх руках пляшка води, багато її в ній? ( Так) А
якщо воду вилити?
-
Діти, давайте
уявимо що на всій планеті зникла вода. Що трапиться? (Де немає води,там немає
життя)
- Людина може прожити без води тільки три дні.
- Отже, ми
вияснили, що без води неможливе життя на Землі. Часто буває так, що вода є, але
нею неможна користуватися. В яких випадках? (Коли вона забруднена)
VI.
Первинне закріплення знань.
Робота
в зошиті (ст. 15)
VII.
Контроль та самоперевірка знань.
·
Бесіда
-
Як
ви розумієте слова: Зачиняй міцніше кран, щоб не витік океан»?
-
То
чому потрібно берегти воду?
-
Як
це можна робити?
VIII.
Підведення підсумків, рефлексія.
-
Що
цікавого ви дізналися на уроці?
-
Чи
корисно нам з вами це знати?
-
Чому
вода дорожча за золото?
-
Цікаво
вам було на уроці?
·
Гра
«Крапля настрою».
-
Чарівна
краплинка пропонує розфарбувати її в колір вашого настрою. Якщо вам сподобалось
працювати, ви маєте приємні враження від уроку фарбуєте голубим світлим
кольором.
-
Якщо
не все вдалося і були труднощі, синім.
-
Якщо
вам було не цікаво, ви в поганому настрою, темним кольором.
Немає коментарів:
Дописати коментар