Природознавство. (1 клас)
Тема.
Тварини живого куточку. Домашні улюбленці
Мета: продовжувати закріплювати знання про значення тварин для
людини; сприяти формуванню уявлень учнів про тварин «живого куточка»
та правил догляду за ними;
засвоїти норми етичного, морального ставлення людини до
природи;
розвивати
практичні уміння і навички спостереження, і догляду за життям тварин в «живому
куточку» природи та вдома;
виховувати відповідальність
за тих тварин життя, яких залежить від уваги і догляду за ними з боку людини.
Тип уроку: вивчення
та первинне закріплення знань
Методи та методичні прийоми: словесні (розповідь,
бесіда), наочні (картки), практичні (вправи).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: індивідуально-відокремлена, фронтальна, колективна.
Хід уроку
I. Організаційний
етап
Сьогодні до
нас на урок завітали гості, тож привітаймо їх у нашому класі.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну Природи, в країну чудову,
Що нас чекає — нам ще не відомо.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну Природи, в країну чудову,
Що нас чекає — нам ще не відомо.
Минулого
разу ми подорожували кораблем, автобусом, автомобілем, літаком. А який вид
транспорту виберемо сьогодні? (Наглядна
модель потягу)
І тепер часу не гаймо
Швидко подорож розпочинаймо.
ІІ. Підготовка учнів до засвоєння нових знань
(мотивація).
Сьогодні ми продовжимо вивчати тварин (лунає
котячий звук). Ой, а що це за звук? Та
до нас завітало в гості кошеня (зображення
кошеняти). Воно хоче дізнатися про наших домашніх улюбленців та пропонує познайомитись
з тваринами, що мешкають в живому куточку. Мені здається, що наш гість сумний
та невеселий. Давайте поміркуємо, що з ним трапилося?
(Дитячі відповіді).
А навіщо нам потрібні знання про догляд за домашніми тваринами?
(Дитячі відповіді).
Тож візьмемо
кошеня з нами в подорож? Рухаємося до станції «Ігроленд».
На які групи поділяються тварини? (Дитячі відповіді)
На кожній
парті лежить конверт, вийміть із нього зображення тварин.
Робота в парах. Кожна
пара отримує набір карток – ілюстрацій тварин різних груп.
Завдання: один учень відбирає ілюстрації, на яких зображені свійські тварини, а
інший - диких тварин.
ІІІ. Вивчення
нового матеріалу.
Яких тварин ми називаємо домашніми
улюбленцями? Які з цих тварин були у
«живому куточку» ваших дитячих садочків?
Станція «Підручник»
Робота з підручником ст. 85
Яких ще тварин можна утримувати
вдома?
Сойка Синьокрила пропонує
розказати про своїх домашніх улюбленців. Як їх звати?
Кобець Ксенія: Мій домашній улюбленець – собака
Краcотка. Вона найвірніший і найвідданіший друг. Собаки бувають різними:
службовими, мисливськими, декоративними і, на жаль, бродячими.
Сидоренко Анастасія: Мою кішку
звуть Соня. Це дивовижна тварина, ласкава, ніжна, із шовковистою шерстю й очима, що світяться вночі. Ходить вона нечутно, бо при ходьбі ховає кігті й наступає тільки на подушечки лапок.
Руденко Ярослав: Папуги –
найбалакучіші птахи. З ними можна, навіть, порозмовляти, бо вони можуть
говорити до ста слів. А живуть папуги довго,
до 100 років.
Локтєва Ірина: Хом’яки - добре приручаються і
живуть у домашніх умовах. Випускати цих звіряток у кімнату не рекомендується:
надто великий ризик, що вони загубляться або потраплять комусь під ноги.
Акулова Сабріна: Не
можна залишати в доступних місцях продукти, що не підходять для кролячих
шлунків. З'їсти Льова готовий все, що йому сподобається, тільки потім
нам же доведеться викликати ветеринара для порятунку свого улюбленця.
Олійник Вадим: Дуже важливо, щоб рибки не
переїдали, а корм не залишався на дні. Регулярно треба міняти воду, але тільки
частину, бо чиста вода шкідлива для рибок.
Перше
знайомство пройшло успішно.
ІV. Первинне
закріплення знань
Наступна станція «Загадки «Гість у гості»».
І хто ж той перший гість, який завітав до нашого «живого куточку»?
а) Як веселка кольоровий,
має здібності до мови.
Слово птаху лиш скажіть,
він його повторить вмить. (Папуга)
має здібності до мови.
Слово птаху лиш скажіть,
він його повторить вмить. (Папуга)
б) Народилось їх
багато,
Є в них мама, є в них тато.
Менші, ніж заморські свинки,
Ці пухкі, малі тваринки. (Хом'яки)
Є в них мама, є в них тато.
Менші, ніж заморські свинки,
Ці пухкі, малі тваринки. (Хом'яки)
в) Що за
хатка-дивина?
З скла прозорого вона.
Табунцями, як у річці,
рибки плещуться в водичці. (Акваріум)
З скла прозорого вона.
Табунцями, як у річці,
рибки плещуться в водичці. (Акваріум)
Де можна побачити цих тварин? Навіщо ми тримаємо їх вдома, якщо їхнє м'ясо мит не їмо, молока вони не
дають? (Дитячі відповіді).
V. Первинна
перевірка засвоєння знань.
Наступна зупинка «Робочий зошит» (с. 37)
Вправа «Їдальня». Умова: нагодувати
домашнього улюбленця, а саме з’єднати зображення тварини із кормом, який вона
споживає.
VІ. Контроль та
самоперевірка знань.
Станція «Гра
Мільйон».
VII. Підведення
підсумків, рефлексія.
Що цікавого ми дізналися на уроці?
Чи корисно нам це знати?
Чому говорять що ми відповідаємо за тих, кого приручили?
Цікаво вам
було на уроці?
(Дитячі
відповіді).
·
Гра
«Картка настрою».
Кошеня пропонує
розфарбувати його в колір вашого настрою.
Якщо вам
сподобалось працювати, ви маєте приємні враження від уроку фарбуєте жовтим
кольором.
Якщо не все вдалося і були труднощі, коричневим.
Якщо вам було не цікаво, ви в поганому настрою, темним
кольором.
Тож ми молодці. Наша подорож закінчилася.
Сьогодні у нас був незвичайний урок,
Сьогодні ми зробили ще один крок
В країну Природи, в країну чудову,
І що нас чекало — нам все вже відомо.
Сьогодні ми зробили ще один крок
В країну Природи, в країну чудову,
І що нас чекало — нам все вже відомо.
Дякую за розробку уроку!Обов'язково скористуюся!
ВідповістиВидалити